Rejsy stażowe

Wszystkich chętnych, którzy chcą przeżyć przygodę na dużej wodzie, sprawdzić swoje umiejętności żeglarskie, nabrać doświadczenia w prowadzeniu jachtu oraz podejmować decyzje w trudnych warunkach zapraszamy na rejsy.

W trakcie naszego rejsu stażowego kładziemy główny nacisk na rozwój umiejętności praktycznych gwarantujących bezpieczne żeglowanie, między innymi w zakresie poprawnego ustawienia żagli w stosunku do wiatru, płynnego wykonywania zwrotów, sprawnego wykonania manewrów zarówno na wodzie, jak i w porcie. Doskonalimy konieczną umiejętności każdego skippera - odpowiedzialność za własną załogę, jacht i bezpieczeństwo innych żeglujących.

Bardzo zależy nam na tym, aby w trakcie naszych rejsów przekazać Ci jak najwięcej wskazówek praktycznych – nie tylko tych objętych programem patentowym, lecz również tych bazujących na naszym wielogodzinnym i wielomilowym doświadczeniu żeglarskim.

Dla wygody uczestników  pomagamy w zakupie biletów lotniczych oraz innych kwestiach formalnych związanych z wyjazdem.

REJSY SZKOLENIOWE

Rejs szkoleniowy + warsztaty "skipperPRO"

• Instruktor żeglarstwa:  Patryk Wiśniowski
  • Miejsce zaokrętowania / wyokrętowania: Gdańsk
  • Akwen: Zatoka Gdańska, Morze Bałtyckie
  • Ilość uczestników: 6 osób
    • Termin 1 :  28.03 - 04.04.2024 r.
    • Termin 2 :  05.04 - 12.04.2024 r.

W trakcie 7 dni spędzonych na Zatoce Gdańskiej na jeden dzień wcielisz się w rolę skippera i pod czujnym okiem instruktora będziesz odpowiedzialny za zorganizowanie całego dnia rejsowego: routing meteo, zaplanowanie trasy, ułożenie trasy w ECS (na swoim laptopie), analizę ewentualnych zagrożeń, wypłynięcie i wpłynięcie do portu, bieżąca obsługa AIS i ECS, kontakt przez radio z Kapitanatem, Bosmanatem i z innymi statkami, a przede wszystkim zarządzanie załogą.

Planowane porty: Hel, Jastarnia, Sopot, Gdańsk, Gdynia Marina Yacht Park, Gdynia Marina, Puck.

Każdy uczestnik otrzyma wektorową mapę Bałtyku (rejon Polska) wraz z darmową roczną (najczęściej cotygodniową) aktualizacją i będzie prowadził routing na swoim laptopie.

W godzinach wieczornych będziemy umilać sobie czas warsztatami z zakresu:
Dzień 0: Planowanie trasy, użycie ECS (program openCPN)
Dzień 1: Routing meteo oraz AIS.
Dzień 2: Odprawa załogi przed rejsem i prowadzenie dziennika jachtowego.
Dzień 3: Komunikacja radiowa / Gdzie na wakacyjny rejs?
Dzień 4: Ubezpieczenia w żeglarstwie - OC skippera, ubezpieczenie kaucji i NNW załogi.
Dzień 5: Jak bezboleśnie zrobić CHECK IN i CHECK OUT jachtu czarterowego.

Dzień 6: Typowe awarie na jachcie - jak im zapobiegać i jak je usuwać

W cenie: noclegi na jachcie, opłacone porty, paliwo do jachtu, sprzątanie końcowe, opieka instruktora, mapa wektorowa Bałtyku (rejon Polska) z aktualizacjami na 12 miesięcy.

Cena nie zawiera kosztów wyżywienia.

Cena dla członków SYC: 2 200 zł / osoba
Cena dla osób nie będących członkami SYC: 2 600 zł / osoba

REJSY

Majówka w Chorwacji

• Organizator: Patryk Wiśniowski
  • Termin: 27.04-04.05.2024 r.
  • Miejsce zaokrętowania: Rogoznica, Chorwacja
  • Miejsce wyokrętowania: Rogoznica, Chorwacja
  • Jacht: minimum 44 ft, minimum 4 kajuty, minimum 2 kingstony.
Cena za rejs zawiera: dojazd i powrót z miejsca zaokrętowania, czarter, skippera, zaliczka na składkę jachtową (paliwo, porty), sprzątanie, ubezpieczenie kaucji.
Cena nie zawiera kosztu jedzenia - każda załoga ustala indywidualnie.
Dodatkowo płatna kaucja zwrotna (brak szkód) - 200 EURO za osobę

Cena dla członków SYC: 2 290 zł / osoba
Cena dla osób nie będących członkami SYC: 2 990 zł / osoba

Liczba miejsc ograniczona.

Rejs zgodny z regulaminem przyznawania patronatów przez Śląski Yacht Club organizatorom rejsów żeglarskich.

Jesień w Grecji

• Organizator: Patryk Wiśniowski
  • Termin: 19.10-02.11.2024 r.
  • Miejsce zaokrętowania: Ateny, Alimos, Grecja
  • Miejsce wyokrętowania: Ateny, Alimos, Grecja
  • Jachty: minimum 44 ft, minimum 4 kajuty, minimum 2 kingstony.
Cena za rejs ALL ANCLUSIVE: czarter, sprzątanie, samolot do Aten i z powrotem, transfery lotnisko-marina, jedzenie, picie, opłaty portowe, paliwo. NIE MA ŻADNYCH UKRYTYCH DODATKOWYCH OPŁAT!!

Dodatkowo płatna kaucja zwrotna (brak szkód) - 200 EURO za osobę

Szacunkowy koszt rejsu (w zależności od ceny biletów lotniczych - przyjęto 1000 zł za osobę):
Dla członków SYC: 4 100,00 zł
Dla osób z poza SYC: 5 330,00 zł

Liczba miejsc ograniczona.

Informacje: Patryk Wiśniowski - tel.: 737 494 424 lub 519 186 502, e-mail: szkolenia@syc.com.pl

Zapisz się!

Ostatnia modyfikacja: poniedziałek, 11 marca 2024, 19:07