Kurs żeglarza jachtowego

Kurs żeglarza jachtowego dedykowany jest dla osób w każdym wieku, nieważne czy dorosły czy dziecko – wszyscy chętni mogą uczyć się żeglarstwa pod okiem naszych instruktorów. Nauczą Was wszystkiego co potrzebne jest, by przyjemnie i bezpiecznie żeglować, dodatkowo zapewne zarażą pasją do tego wspaniałego sportu.

Podstawa prawna: Rozporządzenie Ministra Sportu i Turystyki z dnia 9 kwietnia 2013 r. w sprawie uprawiania turystyki wodnej.

Wymagania: ukończone 14 lat (pisemna zgoda rodziców dla niepełnoletnich).
Uprawnienia: Osoba posiadająca patent żeglarza jachtowego jest uprawniona do prowadzenia jachtów żaglowych, które mogą być wyposażone w pomocniczy napęd mechaniczny:
  • po wodach śródlądowych,
  • o długości kadłuba do 12 m po morskich wodach wewnętrznych oraz pozostałych wodach morskich w strefie do 2 Mm od brzegu, w porze dziennej.
Kurs wakacyjny: Rozpoczyna się 17.07.2021 r.
Kurs jesienny: Rozpoczyna się 04.09.2021 r.
Zajęcia teoretyczne prowadzone są na platformie elektronicznej, do której każdy kursant dostanie login i hasło. Zajęcia praktyczne odbywać się będą w soboty i niedziele od 0800 do 1600. Kurs trwa 6 weekendów + egzamin. Dokładne terminy uzależnione są od liczby kursantów i warunków pogodowych.
Miejsce: Stanica Śląskiego Yacht Clubu, nad jeziorem Dzierżno Duże.

Wszystkie zajęcia praktyczne odbywają się na jachtach kabinowych. Istnieje możliwość zapoznania się z „teorią żeglowania” w praktyce na jachcie dwumasztowym typu DZ.

Cena kursu:

• 900 zł - cena podstawowa,
  • 800 zł - dla uczniów i studentów do 26 roku,
  • 600 zł - cena specjalna dla studentów Politechniki Śląskiej,
  • 1400 zł - dla osób chcących uczestniczyć jednocześnie w kursie na patent sternika motorowodnego,
  • 1300 zł - dla uczniów i studentów chcących uczestniczyć także w kursie na patent sternika motorowodnego,
  • 1000 zł - cena specjalna dla studentów Politechniki Śląskiej chcących uczestniczyć także w kursie na patent sternika motorowodnego.

Kursanci mogą przystąpić do klubu bez wnoszenia wpisowego w zamian za prace przy stanicy (5 sobót przy remontach jachtów).

Cena kursu obejmuje:
  • szkolenie teoretyczne (wykłady i pokazy),
  • szkolenie praktyczne (manewrowanie jachtem pod żaglami, manewrowanie jachtem na silniku, prace bosmańskie),
  • materiały szkoleniowe,
  • ubezpieczenie NNW,
  • dla zainteresowanych udział w sobotnich zajęciach o tematyce żeglarskiej organizowanych dla klubowiczów SYC (spotkania z „wilkami morskimi”, pokazy zdjęć z wypraw, wieczorki szantowe, klubowe grillowanie itp.),
  • możliwość rezerwacji noclegu w Stanicy.

Terminy dodatkowe: istnieje możliwość dodatkowych zajęć praktycznych (manewrów jachtem) poza planowanymi godzinami trwania zajęć, dla uczestników wymagających nieco więcej czasu na doskonalenie umiejętności.

• Cennik:
    • 60 zł/h pływania z instruktorem;
    • 300 zł za  dzień (8h) szkolenia - zapewniamy opiekę licencjonowanego instruktora, jacht szkoleniowy, dostęp do infrastruktury stanicy oraz dostęp do platformy zdalnej edukacji.

Podane ceny nie zawierają opłat egzaminacyjnych, oraz kosztów wystawienia patentu, które pobiera Polski Związek Żeglarski w wysokości 250zł za egzamin i 50zł za patent (50% zniżki dla uczniów i studentów).

Zapisz się!