Kurs żeglarza jachtowego

Kurs żeglarza jachtowego dedykowany jest dla osób w każdym wieku, nieważne czy dorosły czy dziecko – wszyscy chętni mogą uczyć się żeglarstwa pod okiem naszych instruktorów. Nauczą Was wszystkiego co potrzebne jest, by przyjemnie i bezpiecznie żeglować, dodatkowo zapewne zarażą pasją do tego wspaniałego sportu. Podstawa prawna: Rozporządzenie Ministra Sportu i Turystyki z dnia 9 kwietnia 2013 r. w sprawie uprawiania turystyki wodnej.

Wymagania: ukończone 14 lat (pisemna zgoda rodziców dla niepełnoletnich).
Uprawnienia: Osoba posiadająca patent żeglarza jachtowego jest uprawniona do prowadzenia jachtów żaglowych, które mogą być wyposażone w pomocniczy napęd mechaniczny:
  • po wodach śródlądowych,
  • o długości kadłuba do 12 m po morskich wodach wewnętrznych oraz pozostałych wodach morskich w strefie do 2 Mm od brzegu, w porze dziennej.
Kurs wiosenny: Rozpoczyna się 10.04.2021 r. w stanicy klubu, zajęcia teoretyczne prowadzone są na platformie elektronicznej, do której każdy kursant dostanie login i hasło. Zajęcia praktyczne odbywać się będą w soboty i niedziele od 0800 do 1600. Dokładne terminy uzależnione od liczby kursantów i warunków pogodowych.
Terminy dodatkowe: istnieje możliwość dodatkowych zajęć praktycznych (manewrów jachtem) poza planowanymi godzinami trwania zajęć, dla uczestników wymagających nieco więcej czasu na doskonalenie umiejętności.
Miejsce: Stanica Śląskiego Yacht Clubu, nad jeziorem Dzierżno Duże.

Wszystkie zajęcia praktyczne odbywają się na jachtach kabinowych. Istnieje możliwość zapoznania się z „teorią żeglowania” w praktyce na jachcie dwumasztowym typu DZ.

Cena kursu: 900 zł.

Dla uczniów i studentów do 26 rok życia: 800 zł.

Dla studentów Politechniki Śląskiej cena specjalna: 600 zł.

Dla osób chcących uczestniczyć jednocześnie w kursie na patent sternika motorowodnego: 1400 zł.

Dla uczniów i studentów chcących uczestniczyć także w kursie na patent sternika motorowodnego: 1300 zł.

Kursanci mogą przystąpić do klubu bez wnoszenia wpisowego w zamian za prace przy stanicy (5 sobót przy remontach jachtów).

Cena kursu obejmuje:
  • szkolenie teoretyczne (wykłady i pokazy),
  • szkolenie praktyczne (manewrowanie jachtem pod żaglami, manewrowanie jachtem na silniku, prace bosmańskie),
  • materiały szkoleniowe,
  • ubezpieczenie NNW,
  • dla zainteresowanych udział w sobotnich zajęciach o tematyce żeglarskiej organizowanych dla klubowiczów SYC (spotkania z „wilkami morskimi”, pokazy zdjęć z wypraw, wieczorki szantowe, klubowe grillowanie itp.),
  • możliwość rezerwacji noclegu w Stanicy.

Podane ceny nie zawierają opłat egzaminacyjnych, oraz kosztów wystawienia patentu, które pobiera Polski Związek Żeglarski w wysokości 250zł za egzamin i 50zł za patent (50% zniżki dla uczniów i studentów).

Zapisz się!