Kurs żeglarza jachtowego

Kurs żeglarza jachtowego dedykowany jest dla osób w każdym wieku, nieważne czy dorosły czy dziecko – wszyscy chętni mogą uczyć się żeglarstwa pod okiem naszych instruktorów. Nauczą Was wszystkiego co potrzebne jest, by przyjemnie i bezpiecznie żeglować, dodatkowo zapewne zarażą pasją do tego wspaniałego sportu.

Podstawa prawna: Rozporządzenie Ministra Sportu i Turystyki z dnia 9 kwietnia 2013 r. w sprawie uprawiania turystyki wodnej.

Wymagania: ukończone 14 lat (pisemna zgoda rodziców dla niepełnoletnich).
Uprawnienia: Osoba posiadająca patent żeglarza jachtowego jest uprawniona do prowadzenia jachtów żaglowych, które mogą być wyposażone w pomocniczy napęd mechaniczny:
  • po wodach śródlądowych,
  • o długości kadłuba do 12 m po morskich wodach wewnętrznych oraz pozostałych wodach morskich w strefie do 2 Mm od brzegu, w porze dziennej.
Kurs wiosenny: Rozpoczyna się 03.09.2022 r.
Zajęcia teoretyczne prowadzone są na platformie elektronicznej, do której każdy kursant dostanie login i hasło. Zajęcia praktyczne odbywać się będą w soboty i niedziele od 0800 do 1600. Kurs trwa 6 weekendów + egzamin. Dokładne terminy uzależnione są od liczby kursantów i warunków pogodowych.
Kurs online ruszy w drugiej połowie sierpnia 2022 r.
Zajęcia praktyczne są przewidziane co weekend, począwszy od 03.09.2022 r. do dnia 16.10.2022 r. włącznie.
Egzamin jest przewidziany na 15 i 16.10.2022 r.
Powyższe terminy mogą ulec zmianie w przypadku złych warunków pogodowych lub innych czynników zewnętrznych.
Jeśli kursanci będą chętni, egzamin możemy również przeprowadzić w innym terminie, po uzgodnieniu.
Miejsce: Stanica Śląskiego Yacht Clubu, nad jeziorem Dzierżno Duże.

Wszystkie zajęcia praktyczne odbywają się na jachtach kabinowych. Istnieje możliwość zapoznania się z „teorią żeglowania” w praktyce na jachcie dwumasztowym typu DZ.

Cena kursu:

• 1200 zł - cena podstawowa,
  • 1100 zł - dla uczniów i studentów do 26 roku,
  • 900 zł - cena specjalna dla studentów Politechniki Śląskiej,
  • 1600 zł - dla osób chcących uczestniczyć jednocześnie w kursie na patent sternika motorowodnego,
  • 1500 zł - dla uczniów i studentów chcących uczestniczyć także w kursie na patent sternika motorowodnego,
  • 1300 zł - cena specjalna dla studentów Politechniki Śląskiej chcących uczestniczyć także w kursie na patent sternika motorowodnego.

Kursanci mogą przystąpić do klubu bez wnoszenia wpisowego w zamian za prace przy stanicy (5 sobót przy remontach jachtów).

Cena kursu obejmuje:
  • szkolenie teoretyczne (wykłady i pokazy),
  • szkolenie praktyczne (manewrowanie jachtem pod żaglami, manewrowanie jachtem na silniku, prace bosmańskie),
  • materiały szkoleniowe,
  • ubezpieczenie NNW,
  • dla zainteresowanych udział w sobotnich zajęciach o tematyce żeglarskiej organizowanych dla klubowiczów SYC (spotkania z „wilkami morskimi”, pokazy zdjęć z wypraw, wieczorki szantowe, klubowe grillowanie itp.),

Terminy dodatkowe: istnieje możliwość dodatkowych zajęć praktycznych (manewrów jachtem) poza planowanymi godzinami trwania zajęć, dla uczestników wymagających nieco więcej czasu na doskonalenie umiejętności.

• Cennik:
    • 60 zł/h pływania z instruktorem;
    • 300 zł za  dzień (8h) szkolenia - zapewniamy opiekę licencjonowanego instruktora, jacht szkoleniowy, dostęp do infrastruktury stanicy oraz dostęp do platformy zdalnej edukacji.

Podane ceny nie zawierają opłat egzaminacyjnych, oraz kosztów wystawienia patentu, które pobiera Polski Związek Żeglarski w wysokości 250zł za egzamin i 50zł za patent (50% zniżki dla uczniów i studentów).

Informacje: Patryk Wiśniowski - tel.: 737 494 424 lub 519 186 502, e-mail: szkolenia@syc.com.pl

No dobrze ... a co po kursie? Może morze?  O tym też pomyśleliśmy!

Jak już zdobędziesz patent żeglarza jachtowego, to zastanawiasz się co dalej. Czy morze to na pewno dla Ciebie? A ta słynna "choroba morska" ... co z nią? Wiele pytań kotłuje się w głowie. Dlatego ten typ "rejsu" powstał właśnie dla Ciebie!

Rejs rozpoczynamy w Gdyni. Zaczynamy od szkolenia dotyczącego jachtu, szkolenia z bezpieczeństwa. Podczas rejsu odwiedzisz minimum 2 porty morskie (Jastarnia, Hel, Sopot, Gdańsk). Dowiesz się jak działa: radio morskie, AIS, niezbędna elektronika jachtu. Zaznasz przyjemności spania na jachcie morskim, jak i gotowania i codziennej toalety - ale nie martw się. Toalety i prysznice będą dostępne również w porcie. Czy popłyniesz nocą w całkowitej ciemności, wśród innych statków? Oczywiście, że tak! Będziesz mógł na własne oczy sprawdzić jak wygląda światło sektorowe przy wejściu do jednego z największych portów w Polsce - Gdyni oraz jak świecą latarnie morskie i nabieżniki. Kapitan z pewnością odpowie za Twoje pytania.

Chcesz poznać szczegóły? Zapraszamy: PIERWSZY REJS NA MORZU (w dolnej części strony).

Zapisz się!